بلوار افریقا (جردن)
بلوار گلشهر پلاک 17,
طبقه 10 واحد 29,
ویدئو های ما را در آپارات مشاهده کنید >>
  تماس بگیرید
  09101688316
  به اینستاگرام ما بپیوندید >>

   سوالات پرتکرار

    
   1سن مناسب برای انجام جراحی بینی چه سنی می‌باشد؟
   از نظر علمی دخترها از 16 تا 18 سالگی و پسرها از 18 تا 20 سالگی می‌توانند جراحی بینی انجام دهند. البته در موارد زیر 18 سال وجود رضایت والدین مورد نیاز است. حد نهایی سن برای این عمل نیز 60 سالگی است اما به شرطی که بیماری داخلی در فرد وجود نداشته باشد.
   2آیا برای عمل جراحی بینی از لیزر استفاده می‌شود؟
   در حال حاضر لیزر هیچ نقشی در جراحی زیبایی بینی ایفا نمی‌کند. در واقع امکان عمل بینی با لیزر وجود ندارد ولی متاسفانه این مساله مورد استفاده‌ی تبلیغاتی قرار می‌گیرد. گفتنی است که تنها انجام برش‌های جراحی با لیزر امکان پذیر است. با این حال به علت وجود برش‌های کوچک در راینوپلاستی جایگاهی برای لیزر وجود ندارد.
   3کبودی و ورم بعد از عمل چقدر طول می‌کشد؟
   به‌طور معمول کبودی تا زمان برداشتن پانسمان برطرف می‌شود اما در برخی افراد ممکن است تا چند هفته از بین نرود. ایجاد ورم در بینی پس از جراحی در تمامی بیماران وجود دارد. اما میزان آن در افراد مختلف متفاوت بوده و به جنس پوست شخص بستگی دارد. عموماً این ورم تا یک ماه وجود دارد و بعد از آن به آرامی شروع به کم شدن می‌کند و تا حدود شش ماه ورم قسمت بالای بینی و تا یک سال ورم نوک آن به طور کامل برطرف می‌شود.
   4دوره نقاهت جراحی بینی چند روز است؟
   دوره نقاهت مطلق این عمل سه تا چهار روز می‌باشد و پانسمان آن بسته به نظر جراح بین 6 تا 10 روز وجود دارد.
   5در حین جراحی زیبایی بینی، امکان جراحی پولیپ آن نیز وجود دارد؟
   پولیپ در واقع رشد بیش از حد مخاط داخل بینی است که عموماً در پاسخ به آلرژن‌ها (مواد حساسیت‌زا) شکل می‌گیرد و فضای داخل بینی را اشغال می‌نماید. به علت این کاهش فضای ایجاد شده، جریان هوا داخل بینی با مقاومت روبرو شده و فرد در بینی خود احساس گرفتگی می‌کند. انجام آندوسکوپی بینی و سینوس‌ها به منظور از بین بردن پولیپ در حین جراحی زیبایی بینی، کاملاً امکان پذیر است.
   6بینی‌های گوشتی مدتی بعد از انجام جراحی به حالت اولیهی خود باز می‌گردند؟
   در گذشته به علت به کارگیری تکنیک‌های نامناسب در جراحی بینی، امکان بازگشت بینی گوشتی به حالت قبلی خود وجود داشت. اما امروزه جراحان بینی تکنیک‌های استاندارد و به روزی را برای جراحی بینی‌های گوشتی مورد استفاده قرار می‌دهند که این مساله بازگشت پذیری این نوع بینی‌ها را به حداقل می‌رساند.
   7جراحی زیبایی بینی باعث بروز تنگی تنفس می‌گردد؟
   خیر. در صورتی که از بافت بینی به اندازه مناسب برداشته شود و پزشک جراح برای اعمال تغییرات مورد نیاز، تکنیک‌های مناسبی را به کار بگیرد، این اتفاق نخواهد افتاد. این نوع عوارض معمولاً در جراحی‌های بینی عروسکی مشاهده می‌شود.
   8بعد از جراحی زیبایی بینی امکان ورزش کردن وجود دارد؟
   این جراحی مانع از ورزش کردن فرد نمی‌شود و فقط در چند ماه‌ اول پس از جراحی، این محدودیت وجود دارد. البته در این زمان هم فرد می‌تواند تمرین‌های سبکی را که فشاری به بینی وارد نمی‌کنند انجام دهد.